Home » anunturi » „FESTIVALUL Toamnei- a II-a editie

„FESTIVALUL Toamnei- a II-a editie

Vineri, 04.10.2019, într-un cadru festiv, elevii Școlii Gimnaziale Negru Vodă-Pitesti au adus un omagiu anotimpului recoltelor și al culorii în cadrul Festivalului Toamnei, aflat la a doua ediție. Sub atenta îndrumare a cadrelor didactice și a parintilor cei mici au pus murături, au cantat, au dansat și au spus poezii, creând o atmosfera plina de voie bună.

Invitații speciali de anul acesta au fost Ansamblul de dansuri „Resteul” din comuna Bogați- Argeș, care au incantat publicul cu suitele de dansuri specifice zonei noastre stârnind ropote de aplauze. Sunetul de nai și de vioara au incantat auzul publicului, instrumentele prinzând viata in mâinile intrumentistilor unei orchestre argeșene ce au răspuns în invitatiei noastre și ne-au onorat cu prezenta dumnealor.

La festival au participat de asemenea și domnul viceprimar Marian Zidaru, și doamna inspector pentru învățământul primar Florina Buiculescu, care au urmărit cu interes evoluția celor mici și au admirat rezultatele muncii lor.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress