ANUNTURI

REZULTATE FINALE CONCURS ARGEŞGIM-28 ianuarie 2023

REZULTATE CONCURS ARGEȘGIM- 28 ianuarie 2023

SUBIECTE ȘI BAREME CONCURS ARGEȘGIM-28 ianuarie 2023- clasele a VII-a și a VIII-a

SUBIECTE ȘI BAREME CONCURS ARGEȘGIM – 28 ianuarie 2023- clasele a V-a și a VI-a

SUBIECTE ȘI BAREME CONCURS ARGEȘGIM-28 ianuarie 2023- clasele a III-a și a IV-a

REPARTIZARE ELEVI PE SALI-CONCURS ARGESGIM-28 IANUARIE 2023

În ziua concursului elevii participanți la concurs trebuie să fie prezenți la Școală Gimnazială Negru Vodă-Pitești până la ora 9.30.

Repartizarea pe săli o găsiți în documentul atașat.

Concurs Judetean -ARGESGIM-28 ianuarie 2023

Program desfasurare Concurs ARGESGIM

10,00 – 13,00- desfașurarea concursului

12.00-15,00 – corectarea lucrarilor

15,30- afișarea rezultatelor

16,00-16,30 -depunerea contestațiilor

17,00- afișarea rezultatelor finale

Precizăm faptul că

1. Accesul elevilor în școală se face până la ora 9.30

2. Elevii claselor a-III-a, a IV-a, a V-a și a VI-a vor avea la dispozitie 2 ore de lucru (10.00- 12.00)

3. Elevii clasele a VII-a și a VIII-a vor avea la dispozitie 3 ore de lucru 910.00- 13.00)

4.Contestațiile se vor depune la secretariatul Școlii Gimnaziale Negru Vodă de către parintii elevilor in intervalul orar 16.00 – 16.30

Ceainăria literară

Pentru că geniile se nasc rar și pentru că a venit momentul să aducem un omagiu Luceafarului poeziei noastre, elevii Școlii Gimnaziale Negru Vodă, coordonați de doamnele profesoare de limba și literatura română Plăeașu Simona și Tărciatu Cornelia, au ținut să reaprindă spiritul poetic eminescian, etalându – și simțirile, emoțiile, talentele, la unison, prin momente poetice, plastice și muzicale emoționante. Activitatea s-a desfășurat în cadrul bibliotecii școlii, în colaborare cu doamna bibliotecar Sturzeanu Daniela, și ne-a adus aminte că trebuie să prețuim adevăratele valori românești.

Proiectul „Școala de vară”- 18-22 iulie 2022

Proiectul Scoala de vara, editia a II-a se desfasoara intre 18 -22 Iulie 2022, cu o paletă variată de activități outdoor derulate în Parcul Lunca Argesului, Strand, Padurea Trivale, Muzeul Golesti, Budeasa.

Copiii vor experimenta momente placute in cadrul atelierelor creative, drumetiilor si jocurilor, alaturi de colegi si cadre didactice dornice sa le organizeze zile minunate de vacanta cu amintiri de neuitat.

1 IUNIE-ZIUA COPILULUI

La mulți ani, copii frumosi! La multi ani, copilărie!

1 iunie este ziua in care, pentru o clipa, toți redevenim copii, este ziua în care toată atenția nostră se indreaptă către cei mici. Într-un cadru plin de muzica, zâmbete si voie bună, Școala Gimnazială Negru Vodă a sărbătorit pe cei care ne înseninează zilele si care ne uimesc mereu cu inocența lor.

La multi ani, dragi copii! Să vă bucurați de toate minunile acestei lumi și viața să vă fie mai frumoasă!