ANUNTURI

„FESTIVALUL Toamnei- a II-a editie

Vineri, 04.10.2019, într-un cadru festiv, elevii Școlii Gimnaziale Negru Vodă-Pitesti au adus un omagiu anotimpului recoltelor și al culorii în cadrul Festivalului Toamnei, aflat la a doua ediție. Sub atenta îndrumare a cadrelor didactice și a parintilor cei mici au pus murături, au cantat, au dansat și au spus poezii, creând o atmosfera plina de voie bună.

Invitații speciali de anul acesta au fost Ansamblul de dansuri „Resteul” din comuna Bogați- Argeș, care au incantat publicul cu suitele de dansuri specifice zonei noastre stârnind ropote de aplauze. Sunetul de nai și de vioara au incantat auzul publicului, instrumentele prinzând viata in mâinile intrumentistilor unei orchestre argeșene ce au răspuns în invitatiei noastre și ne-au onorat cu prezenta dumnealor.

La festival au participat de asemenea și domnul viceprimar Marian Zidaru, și doamna inspector pentru învățământul primar Florina Buiculescu, care au urmărit cu interes evoluția celor mici și au admirat rezultatele muncii lor.

21 septembrie-Ziua Internațională a Pacii

Vineri, 20 septembrie 2019, elevii Școlii Gimnaziale „Negru Vodă” Pitesti au sărbătorit, într-un cadru festiv, Ziua Internațională a Pacii. Aceștia au dorit sa atragă atenția asupra faptului ca pacea este necesară în toată lumea și trebuie oprita toată violenta care domnește în jurul nostru.

Activitatea s-a desfășurat în cadrul bibliotecii Școlii Gimnaziale „Negru Vodă”, la aceasta participând elevii claselor I-VIII

Rezultate Evaluare Nationala – 2019- ierarhie județul Argeș

Rezultate Concurs Județean” De ce Harry Potter și nu Harap-Alb?”

Subiecte si Barem Concurs Județean ”De ce Harry Potter și nu Harap-Alb?”-ediția a VIII-a, 01 iunie 2019

ZÂMBET DE PRIMĂVARĂ-expoziție -16.04.2019

Rezultate concurs județean de creație artistică”Reciclam și creăm!”-13 aprilie 2019-ediția a IV-a

Concursul Național”Mesajul meu antidrog”-ediția a XVI-a, secțiunea educație fizica și sport