Home » 2021

Yearly Archives: 2021

Iată, vin colindătorii!!

Tradițiile ne definesc ca popor și reprezintă datoria noastră de suflet să le păstram și să le transmitem mai departe generațiilor viitoare, așa cum și noi am primit această zestre culturală de la înaintașii noștri.

Cu două zile înainte de Craciun, Primaria Municipiului Pitesti a primit colindătorii.
Mai mulți elevi de la Școala Gimnazială „Negru Vodă”, îmbrăcați în straie populare, au adus astazi zâmbetul pe buze, bucurie în suflet și, nu în ultimul rând, spiritul Crăciunului!

Situatie personal didactic, nedidactic si auxiliar vaccinat în cadrul Școlii Gimnaziale „Negru Voda” -Pitești

In cadrul Școlii Gimnaziale „Negru Vodă”-Pitești , sunt vaccinate împotriva Covid -19 un numar de 21 de persoane, reprezentând 50% din numarul total al angajaților.

Proiect Educational Județean ” Violența te lasă singur”- editia I

Ne face plăcere să vă invităm la etapa l a Proiectului Educațional Judetean,, Violența te lasă singur!, proiect destinat tuturor copiilor din clasele l- Vlll.

13 septembrie 2021-Festivitate de deschidere a noului an școlar 2021-2022

Astazi, 13 septembrie 2021 a avut loc festivitatea de deschidere a noului an scolar. Intr-o atmosfera de sarbatoare, dar respectând normele in vigoare, copiii au pasit cu emoție pragul scolii. La activitatea desfasurata cu acest prilej au participat domnul primar Cristian Gentea si doamna Inspector școlar general Alina Manea care au urat succes elevilor și au fost alaturi de cei mici ce au pășit pentru prima dată în Scoala Gimnaziala Negru Voda.

Înscrieri clasa pregătitoare pentru anul școlar 2021-2020

Condiții specifice pentru ocuparea posturilor/catedrelor vacante